Laserowe urządzenie grawerujące Mirtels – to technologicznie zaawansowane urządzenie o szerokim spektrum stosowania. Jest ono używane do grawerowania kamienia, dekorowania szkła, produkcji wyrobów z plastiku, drewna czy skóry. Urządzenie jest aktywnie wykorzystywane w przemyśle reklamowym np. do produkcji szyldów reklamowych, stoisk promocyjnych, grawerowania telefonów komórkowych, menu w restauracjach, biżuterii, obuwia itd.).

Czytaj dalej...
758 view (s)

Grawerowanie w marmurze, który jest jednym z najbardziej drogich i rozmaitych materiałów wśród używanych w branży usług pogrzebowych gatunków skał, cieszy się dość dobrym popytem. Grawerowanie w marmurze dostarczanym w postaci rzeźbionego pomnika lub odszlifowanych płyt do produkcji nagrobku zapewnia możliwość krewnym i bliskim zmarłego do wyrażenia swojego szczególnego stosunku do tej osoby, utrwalając na wyrazistej powierzchni tego materiału słowa pamięci, portrety lub inne obrazy, które bezpośrednio dotyczą zmarłego. W celu nadania pomnikowi podobnej indywidualności, zapewnienia możliwości przypominania o postaci zmarłego, wiele specjalistycznych warsztatów oferuje swoim klientom realizację szerokiego zakresu prac grawerskich, używając w tym celu specjalnego sprzętu do grawerowania w marmurze.

Czytaj dalej...
433 view (s)

Technologie grawerowania kamienia różnych gatunków, które są używane w branży kamieniarskiej, są powszechnie znane na świecie. Od wieków, aż do czasów obecnych prace grawerskie dot. wykonania wizerunków na pomnikach i nagrobkach były wykonywane ręcznie przez uznanych artystów- mistrzów kamieniarskich.

Czytaj dalej...
720 view (s)

Chociaż współczesny sprzęt grawerski oferuje swoim nabywcom rozmaite technologie obróbki powierzchni kamienia, szkła oraz innych materiałów, ich obróbka za pomocą oddziaływania laserem jest obecnie najbardziej pożądana.

Czytaj dalej...
824 view (s)

Prawidłowy wybór urządzenia grawerującego jest bardzo ważny dla właściciela dowolnego warsztatu, w którym produkowane są pomniki i nagrobki.

Od tego, na ile prawidłowa będzie ta decyzja, na ile adekwatnie zostanie oceniony całokształt możliwości sprzętu od tego zależeć będzie wydajność i rentowność takiego warsztatu.

Czytaj dalej...
808 view (s)

Produkcja nagrobków z granitu oraz innych materiałów sakralnych to rodzaj działalności, który zawsze będzie cieszył się popytem. Ludzie cały czas się rodzą i umierają, a ich krewni chcąc uwiecznić pamięć o swoich zmarłych wznoszą pomniki nagrobkowe. W związku z dużą liczbą zamówień na takie wyroby, wykonanie prac grawerskich daje możliwość rozwoju firmom zajmującym produkcja pomników granitowych i nagrobków.

Czytaj dalej...
851 view (s)

Grawerowanie granitu, jak również grawerowania gabro, granitu ceramicznego, dolerytu oraz innych gatunków kamienia do używanych  produkcji pomników i nagrobków to dość rozpowszechniony rodzaj działalności.

Czytaj dalej...
2389 view (s)

Urządzenia oferowane przez naszą firmę to niezbędna technologia, bez której rozpoczęcie działalności i funkcjonowania na rynku branży sakralnej trudno się obejść. Wykorzystanie naszych urządzeń zapewni odpowiedni start i pozycję na rynku branży kamieniarskiej zajmującej się produkcja pomników czy nagrobków.

Czytaj dalej...
829 view (s)

Grawerowanie płyt granitowych i innych materiałów, które często charakteryzują się dużymi gabarytami i wagą stwarzają niejednokrotnie problemy wykonawcom grawerunku. Proponujemy wykorzystanie specjalnych akcesoriów, które znacznie ułatwią Państwu pracę.

Czytaj dalej...
773 view (s)