Chociaż współczesny sprzęt grawerski oferuje swoim nabywcom rozmaite technologie obróbki powierzchni kamienia, szkła oraz innych materiałów, ich obróbka za pomocą oddziaływania laserem jest obecnie najbardziej pożądana.

Stąd zupełnie jasnym i racjonalnym jest stwierdzenie, że  Laserowa urządzenie grawerujące w kamieniu firmy MIRTELS jest najlepszym rozważaniem dla Państwa.

Oferujemy Państwu kilka modeli naszych urządzeń w rozsądnej cenie, które zapewnią wykonanie grawerowanego obrazu w bardzo wysokiej jakość.

Ponadto laserowe urządzenie grawerujące w kamieniu naszej firmy wyróżnia się najlepszymi wskaźnikami szybkości wykonania grawerunków o dowolnej złożoności.

Jest to bardzo ważny element przemawiający za wyborem odpowiedniego urządzenia grawerującego do każdego zakładu pracy, który dba o terminowość realizacji zamówień, dobro klienta i swój wizerunek.

 

Laserowa urządzenie grawerujące w kamieniu: grawerowanie wizerunków

W jaki sposób Laserowa urządzenie grawerujące w kamieniu firmy Mirtels wykonuje wizerunek? Na czym polega technologia grawerowania laserowego?

Narzędziem oddziaływującym na powierzchnię kamienia w laserowym urządzeniu grawerującym jest zogniskowany promień laserowy. Wskutek energii promienia lasera na kamieniu powstają mikroprzegrzania (tworzące białe punkty), stopienia lub mikroskopijne odłupania w strukturze skały. Jednorazowe zastosowanie promieni laserowych penetruje kamień na ołębokość 0,1-0,2 mm. Wytworzenie „sztucznych wad” na powierzchni wypolerowanego kamienia tworzy odpowiedni wizerunek.

Używając Laserowego urządzenia grawerującego do kamienia naszej produkcji  mogą Państwo z łatwością wykonać wizerunki na powierzchni granitu, marmur, gabro, granit polimerowego, bazaltu oraz szeregu innych skal.

Niezależnie od tego, jaki efekt chcą Państwo uzyskać – portret, pejzaż, ramkę lub napis o wysokiej rozdzielczości – Laserowe urządzenie grawerujące firmy Mirtels wykona to zadanie w sposób najlepszy.

W toku realizacji zamówień zleceniodawcy nagrobków lub pomników pragną żeby wykonywane wizerunki pozostawał maksymalnie wyraziste i jaskrawe w jak najdłuższym okresie czasu. W tym celu powierzchnia kamieniu niektórych gatunków skał potrzebuje dodatkowego przygotowania.

Stąd dla ciemnych gatunków skał (gabro) polecamy dodatkowo stosować białą farbą akrylową, którą należy „wypełnić” wygrawerowany wizerunek.

Takie czynności pozwolą na zapewnienie kontrastu i ostrości uzyskanego obrazu na wiele dziesięcioleci niezależnie od czynników atmosferycznych.

 

Laserowego urządzenia grawerującego

Obecnie laserowe urządzenia grawerujące firmy Mirtels  zaliczają się do najlepszych urządzeń tego typu na świeci . W naszej ofercie znajdują modele L5060, L60120 i L90170 z których zasadniczą  różnią  jest strefa robocza.

Laserowe urządzenia grawerujące w kamieniu Mirtels reprezentują najnowszą generację podobnego sprzętu, wyróżniają się nie tylko niezawodnością, łatwością użytkowania i jakością otrzymanych wyrobów, ale również konkurencyjnymi cenami.