Urządzenia oferowane przez naszą firmę to niezbędna technologia, bez której rozpoczęcie działalności i funkcjonowania na rynku branży sakralnej trudno się obejść. Wykorzystanie naszych urządzeń zapewni odpowiedni start i pozycję na rynku branży kamieniarskiej zajmującej się produkcja pomników czy nagrobków.

Produkcja jest bardzo ważnym elementem  branży pogrzebnej, z kolei, ta wyróżnia się wysoką opłacalnością, stad wysoka konkurencja na rynku pomimo swojej specyficznej działalności.

Jeśli rozważają Państwo możliwość założenia własnego warsztatu grawerskiego i prowadzenia takiego biznesu, to mamy dla Państwu gotowy biznes plan oparty na naszym doświadczeniu i współpracy z licznymi przedsiębiorstwami zajmującymi się podobną działalnością.

 

Produkcja pomników: trzy łatwe kroki do sukcesu

 

Aby rozpocząć działalność Państwa warsztatu wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Zakupić lub wydzierżawić pomieszczenie, w którym umieszczą państwo urządzenie grawerujące w kamieniu. Optymalnej wielkości pomieszczenie powinno  dla obejmować powierzchnię min 30 metrów kwadratowych i być  usytuowane na parterze. Lokalizacja na parterze pomoże zaoszczędzić czas jak również obniży ewentualne ryzyka uszkodzenia płyt kamiennych w czasie transportu a następnie i gotowych pomników.
  2. Kupić urządzenie grawerujące w kamieniu firmy Mirtels grawerowania; W celu wykonania grawerowania kamieniu dowolnego gatunku kamienia. Dlaczego urządzenie firmy Mirtels? ponieważ będą Państwo potrzebowali urządzeń, które był maksymalnie  i w uniwersalny sposób ułatwią państwu pracę, obniżą koszty pracy będą proste w obsłudze a ich cena nie będzie wygórowana. Ponadto urządzenia grawerujące firmy Mirtels wyróżniają sprawnością pracy, wysoką wydajnością, jakością wykonania oraz niepowtarzalną jakością grawerowania
  3. Ostatni etap – zakup materiału do grawerowania, a mianowicie półproduktu (płyt) do grawerowania. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem jest zawarcie umów z bezpośrednimi dostawcami płyt różnych gatunków stosowanych do produkcji pomników i nagrobków w Państwa regionie.

 

Urządzenie grawerujące w kamieniu: racjonalny wybór

Przedstawiliśmy już najbardziej podstawowe wymagania dotyczące podjęcia  działalności w zakresie produkcji pomników nagrobkowych. 

A teraz rozpatrzymy wymagania w kontekście urządzeń i wariantów urządzeń do grawerowania w kamieniu oferowanych przez firmę Mirtels.

W naszej ofercie znajdują się:

  • Laserowe urządzenie grawerujące w kamieniu Mirtels L5060,
  • Udarowe urządzenie grawerujące w kamieniu Mirtels T5060
  • Laserowo-udarowe urządzenie grawerujące w kamieniu(LT60120).

oraz inne modele z którymi mogą zapoznać się Państwo na naszej stronie internetowej.  

Każde z tych urządzeń posiada swoje zalet oraz wady.

Zalety laserowego urządzenia grawerującego w kamieniu Mirtels L5060:

  1. Nie potrzebuje do pracy materiałów eksploatacyjnych;
  2. Wysoką jakość realizowanych zleceń - wizerunku w gotowym produkcie;
  3. Możliwość grawerowania z rozdzielczością do 1000 Dpi;
  4. Szeroki zakres wykorzystania urządzenia  w pracy.

Wykorzystanie laserowego urządzenia grawerującego w kamieniu optymalnie pasuje do grawerowania pomników. W tym modelu udało się realizować wszystkie zalety technologii laserowej co zapewnia możliwość pracy z większym zakresem kamienia i innych materiałów.

 

Jak obliczyć cenę gotowego wyrobu

Oczywiście, jednym z najbardziej przekonywających wskaźników prawidłowego wyboru urządzeń  i poprawnie zbudowanego biznesu jest zysk jaki uzyskujemy ze sprzedaży gotowego wyrobu. Na ten wskaźnik wpływają koszty produkcji pomników, czynsz, zakup materiałów dla produkcji, jak również inne wydatki (transportowanie, wysyłanie, opłata usług komunalnych i mediów).

Na przykład przy wykorzystaniu laserowego urządzenia grawerującego Mirtels L5060 cena grawerowania zwykłego portretu 30х40 cm nie przekroczy 1 dolara,  plus płyta (pomnik) (stela 1000х500х50 mm, podstawka 600х200х150 mm, kwietnik 1000х80х80 mm) zestaw 200-300 dolarów przy tym, że cena gotowego wyrobu zaczyna się od 1000 dolarów.

 

W oparciu o cenę sprzedaży po potrąceniu kosztów wytworzenia pomnika widoczna zauważalna jest wysoka rentowność opisanego przez nas biznesu.

Jak szybką zwrócą się koszty młodego przedsiębiorstwa?

Im więcej będzie zamówień, tym szybciej zwrócą się wydatki podjęcie działalności.
Przy dużej ilości zamówień wydatki związane z zakupem maszyny Mirtels zwrócą się w niespełna 1 sezonie pracy.