Pytania dot. grawerowania w kamieniu za pomocą laserowej maszyny do grawerowania w kamieniu Mirtels

1. Czy jakość grawerowania na laserowym urządzeniu grawerującym różni się od jakość grawerowania urządzeniu udarowym ?
Tak, laserowa maszyna do grawerowania Mirtels pozwala na grawerowanie wizerunku przy wyższej rozdzielczości, niż grawerka udarowa.

2. Jak prawidłowo umieścić laserową maszynę do grawerowania Mirtels w celu grawerowania płyt i nagrobków?
Istnieje kilka możliwości montażu urządzenia. Do grawerowania płyt można wykorzystać stół lub nawet podłogę. Do ustanowienia urządzenia na podłodze należy zamontować ją na nóżkach w celu zapewnienia podawania płyty do strefy grawerowania obrabiarki. W celu uzyskania dodatkowych informacji zobacz artykuł: Urządzenia do grawerowania w kamieniu na laserowej maszynie do grawerowania.

3. Jaka jest żywotność lampy laserowej?
Średnia żywotność lampy laserowej re– 3 tysięce godzin (przy średnim obciążeniu lampy wynosi ona max 3 lata). Następnie należy ją wymienić na nową.

4. Na jakich typach kamieni może grawerować laserowa maszyna Mirtels?
Laserowe urządzenie grawerujące w kamieniu Mirtels może grawerować w różnych typach kamieni: granit, gabro, bazalt, marmur, jak również w polimerze granitowym oraz innych materiałach.

5. Jaka jest koszt wykonania  portretu 20х30 сm przy wykorzystaniu laserowego urządzenia do grawerowania w kamieniu?
Wartość własna portretu 20х30 сm wynosi 50 centów.

6. Jaka jest zaleta laserowej maszyny do grawerowania w kamieniu w porównaniu z grawerką udarową?
Główną zaletą laserowej maszyny do grawerowania w kamieniu Mirtels jest jakość i szybkość grawerowania.

7. Czy jest potrzebne wykończenie ręczne po wykonaniu grawerowania na laserowym urządzeniu grawerującym w kamieniu Mirtels?
Laserowe urządzenie grawerujące w kamieniu Mirtels pozwala na grawerowanie portretów bez wykończenia ręcznego. Ważnym czynnikiem jest prawidłowe przygotowanie portretu (retusz).

8. Czy trudno retuszować zdjęcia?
Do retuszowania potrzebne są umiejętności obsługi programu Adobe Photoshop. Retuszowanie go laserowego urządzenia grawerującego w kamieniu Mirtels jest łatwiejsze, niż dla grawerki udarowej.

9. Czy oferują Państwo usługę retuszowania zdjęć dla laserowej maszyny do grawerowania w kamieniu Mirtels?
Tak, można zamówić retusz dla dowolnego urządzenia Mirtels (urządzenie laserowe, udarowe, drukarka ceramiczna).

10. Co jest potrzebne do rozpoczęcia biznesu grawerowania nagrobków za pomocą maszyny do grawerowania?
Aby rozpocząć działalność związaną z grawerowaniem nagrobków należy zakupić laserowe urządzenie grawerujące lub udarowe urządzenie grawerujące, posiadać komputer i skaner oraz program graficzny.  Wizerunek można wysyłać do urządzenia za pomocą kabla USB,  lub pamięci flash.  Nie ma konieczności umieszczenia urządzenia i komputera w jednym pomieszczeniu.

11. Czy można używać laserowego urządzenia grawerującego do grawerowania w kamieniu Mirtels do grawerowania w drewnie, skórze, plastyku?
Tak, maszynę do urządzenia Mirtels można używać do grawerowania w drewnie, skórze, plastyku, jak również do cięcia plastiku, forniru oraz innych materiałów. W celu grawerowania materiałów organicznych i polimerowych na laserowej maszyny do grawerowania w kamieniu Mirtels należy zamontować wentylator.

12. Jaki jest okres zwrotu kosztów zakupu laserowego urządzenia grawerującego Mirtels?
Laserowe[ urządzenie grawerujące  Mirtels ma krótszy okres zwrotu kosztów, niż urządzenie udarowe, jest to związane z wyższą wydajnością maszyny, a także większym zakresem stosowania. Maszynę laserową można aktywnie użytkować poza sezonem. Średni okres zwrotu kosztów przy grawerowaniu portretów na nagrobki przy cenie portretu około 1 tys. rubli, przy założeniu produkcji 5 portretów dziennie, wynosi około 2-3 miesięcy.

13. Czy laserowe urządzenie grawerujące w kamieniu Mirtels może pracować 24 godziny na dobę?
Tak, może.

14. Czy używać farby do barwienia grawerunku na czarnym kamieniu po grawerowaniu laserowym?
Barwienie portretu po grawerowaniu laserowym nie jest konieczne i może być wykonywane na żądanie, a także zależy od gatunku kamienia. Lecz zalecamy barwienie wizerunku białą farba akrylową, dzięki temu portret będzie bardziej widoczny uzyska dodatkową jaskrawość i wyrazistość wizerunku.

 

Pytania dot. grawerowania w kamieniu za pomocą grawerki udarowej do kamienia Mirtels

1. Jak prawidłowo umieścić grawerkę udarową Mirtels w celu grawerowania płyt i nagrobków?
Istnieje kilka możliwości zamontowania grawerki udarowej Mirtels. Można umieścić ją na stole, bezpośrednio na kamieniu lub na nóżkach. Wszystko zależy od rozmiarów kamienia i grawerki.

2. Jaka jest średnia żywotność igły do grawerowania?
Średnia żywotność igły do grawerowania wynosi 10-15 portretów 20х30 cm.

3. Jakie zalety ma udarowe urządzenie do kamienia Mirtels w porównaniu z innymi grawerkami?
Udarowe urządzenie do grawerowania  Mirtels ma zbilansowaną niezawodną konstrukcję, nowoczesną mechanikę o zwiększonej żywotność, wysoką jakość grawerowania, którą zapewnia mechanika o wysokiej precyzji.

4. Czy udarowe urządzenie do grawerowania  w kamienia Mirtels jest wyposażona w śledzenie powierzchni kamienia, jeśli kamień ma nierówną powierzchnię?
Tak, grawerka udarowa do kamienia Mirtels jest wyposażona w system śledzenia powierzchni.

5. Czy jest potrzebne wykończenie ręczne po wykonaniu pracy na udarowym urządzeniu do grawerowania  do kamienia Mirtels?
Udarowe urządzenie do grawerowania Mirtels pozwala na grawerowanie portretów bez wykończenia ręcznego. Ważnym czynnikiem w tej sprawie jest prawidłowe przygotowanie portretu (retusz).

6. Czy grawerka udarowa do kamienia Mirtels jest wyposażona w funkcję „obrysu” konturu wizerunku?
Tak, przed grawerowaniem grawerka wskazuje kontur wizerunku.

7. Czy Udarowe urządzenie do grawerowania w kamieniu Mirtels pracować 24 godziny na dobę?
Tak, może.

 

Pytania dot. pracy drukarek ceramicznych Mirtels

1. Czy drukarka ceramiczna Mirtels pozwala na produkcję obrazów kolorowych na ceramice?
Tak, można produkować kolorową i czarno-białą foto-ceramikę.

2. Jaki jest koszt wykonania wizerunku na owale 13×18, wyprodukowanym na atramentowej drukarce ceramicznej Mirtels?
Koszt wykonania wizerunku z uwzględnieniem materiałów eksploatacyjnych (atramenty adhezyjne i farba naszkliwna) wynosi około 20 centów.

3. Czy wizerunki na owalach wyprodukowanych za pomocą atramentowej drukarki ceramicznej Mirtels są odporne na promienie słoneczne?
Tak, foto-ceramika wykonywana jest w technologii farby ceramicznych naszkliwnych i procesu wypalania w piecu muflowym. Wszystko to zapewnia wysoką długotrwałość wyrobu, wynoszącą średnio 50 lat.

4. Czy głowica drukarki w toku drukowania zanieczyszcza się atramentami adhezyjnymi (lepkimi)?
Nie, ponieważ atramenty adhezyjne B09 są specjalnie opracowane do druku na drukarce atramentowej i one nie zanieczyszczają głowicy.

5. Jaki model drukarki ceramicznej Mirtels М101, М102 czy М103 jest lepszy do produkcji foto-ceramiki dla nagrobków?
Modele drukarek М101, М102 i М103 różnią się pod względem druku ceramiki fotograficznej i drukują praktycznie z identycznie wysoką jakością.

6. Czy można pracować w warunkach domowych z atramentową drukarką ceramiczną Mirtels?
Tak, można drukować wizerunki na ceramice w warunkach domowych.

7. Co jest potrzebne do rozpoczęcia produkcji ceramiki fotograficznej za pomocą drukarki Mirtels?
Wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne znajdują się w jednym zestawie z drukarką. Dodatkowo do pracy z drukarką ceramiczną Mirtels potrzebny jest piec muflowy. Najbardziej rozpowszechnioną opcją dla ceramiki fotograficznej jest ekonomiczny (do 1,5 kW) piec muflowy 10 litrów.